top of page

Eğitim Modulleri

"CESMOD"  

CİNSEL EĞİTİM MODÜLLERİ

(Modüller hakkında bilgi almak için resmin üzerine tıklayınız)

pro
thumbnail (3).jpg
kadın
thumbnail e2.jpg
thumbnail (4).jpg

Sağlıklı Üreme ve Cinsel Eğitim derneğinin kuruluşundaki en önemli gaye kendi kadim kültürel dinamiklerimiz doğrultusunda cinsel eğitime ulaşmayı kolaylaştırmaktır.

*Neslin korunmasına yönelik projeler üretmek, tüm bağımlılıklarla (sigara, alkol, uyuşturucu, porno, kumar, şiddet) mücadele ve güvenli seks eğitimleri..

*CYBH (Cinsel Yolla Bulaşan Hastalıklara) karşı toplumsal bilinç oluşturmak..

*Evlilik kurumunun mutlu, doyumlu ve uzun soluklu olmasının temini; nikah öncesi cinsel okul mezuniyetini oturtmak.

*Sorun geliştiği takdirde, kronikleşmeden sessizce yol gösterme ve arabuluculuk (hukuki, maddi, tıbbi her konuda alanında yetkili kişilerce sorun çözmeye odaklanmak).

*Çağımızın cinsel sorunları katlanarak artmakta, cinsel sapkınlıklar normal tanımlaması içerisine alınmakta iken ruh, beden ve cinsel sağlığını korumayı hedefleyen, nereye gideceğini bilemeyen, utanan, korkan bireylere, ailelere sahip çıkmak.

*İlim ehlinin konuşma ve çözüm üretme cesaret ve kapasitesini arttırmak.

*Hekimlere duyulan sonsuz güvene layık olup yeniden hekim millet kaynaşmasının temini. Cinsel eğitimleri hekimlerin vermesi gerektiğini savunuyoruz. Güvenlik ve etik açıdan doğru olan budur. Ayrıca insan anatomisini, fizyolojisini, ilaç ve tedavi modalitelerini bilmeyen kişilerin sağlık alanında yetki almasını tehlikeli, riskli buluyoruz. Suistimali geri dönüşümsüz olabilecek zararları öngörebilmeliyiz.

* Cinsel sağlık sorunu olan birey ve ailelerin özelini korumak ve çözüm üretmek.

*Vajinusmus vakalarının önlenmesine yönelik tedbirler.

*Vajinusmus vakalarının suistimalini önlemek.

*İsteyen nişanlı çiftlere özel evlilik cinsel eğitim sertifikası vermek.

*Sivil toplum örgütlerine rehberlik edecek cinsel eğitim okulu program ve projelerine destek vermek.

*Üreme ve cinsel sağlığı ilgilendiren her saha da danışılan, görüşüne başvurulan merkez haline getirebilmek.

*Cinsel eğitimler daha çok İstanbul ve Ankara illerimizde olurken Selçuklu Devletimizin başkenti,  Anadolu’nun her yerine hatta dünyaya sevgi kucağı açmış KONYA İli bünyesinde başlayan ve milletimizi kucaklayan ilim, irfan, tıp, edebiyat, kültür bütünlüğü ile hareket etmek.

*Konuşulmayan, tartışılamayan konu kalmasın. Cinsiyet ayrımcılığı, cinsiyetsizleştirme, sömürü, baskı kültürü yerine eğitilmiş bir toplum kültürüne ön ayak olmak..

* Dünyaya dikkat, siyasete dikkat, ekonomiye dikkat, kültüre dikkat. Bize dayatılan, reklam edilen akımlara dikkat. Çocuklara dikkat. Zulüm ve haksızlığa dikkat. Cinsel sapkınlıklara dikkat, artan hastalıklara dikkat, suistimallere dikkat.

* İstediğiniz her soruna çözüm bulmaya, her soruya cevap vermeye çalışan şifa kapısı olmaya çabalamak.

*Kadın erkek arası uyum ve sevgiyi arttırmaya yönelik dil geliştirmek. Östrojen ve testesterona saygı göstermek.

* Cinsel Eğitim vermek bu sahada yazmak konuşmak çok kolay değildir. DERNEK Eğitimlerinde yer alan hekimler büyük bir özveri ile çalışıyorlar.  Bir yandan mesleki faaliyetlerini yürütürken diğer yandan bu sahadaki yanlışları düzeltmeye, eksikleri kapatmaya çabalıyorlar.

* Cinsel eğitim sosyal sorumluluğu mesuliyeti yüksek bir alandır. Bireyler, toplum, profesyoneller talep etmedikçe, emek vermedikçe, zaman ayırmadıkça kıymeti yoktur. Biz hekimler kimseye zorla şifa veremeyeceğimiz gibi zorla eğitim de veremeyiz. Eğitimin şart olduğunu vakti geçmeden fark edilmelidir.

* SÜCED.. farklı bir ses, farklı bir nefes, pozitif bir enerji olarak varlığını kitap çalışmaları ve tedavilerle devam ettirecektir. Eğitim talep edilirse, gruplar oluşursa her ilde (hatta yurtdışında da) organize edilebilecektir.

Eğitim, konferans, terapi görüşmeleriniz,

kitap talepleriniz için

0541 5854418 nolu telefondan

bilgi alabilirsiniz.

bottom of page