top of page

SAKIN OKUMAYIN CISS! Kitabından  Seçmeler

           *Yüce İslam Dininin 1500 yıllık cinsel bilgilendirme yöntemleri terk edilmiş olup İslam'ın cinsel öğretileri de ayıp kavramının arkasında silik bir şekilde kalmıştır. Tüm dünya insanlığına göğsümüzü gere gere İslam dininin cinsel prensiplerini anlatamamışız. Oysa insanlığın bizim sunacağımız reçetelere ne çok ihtiyacı var. Bugün ABD ve AB ülkelerinde çocukların saçına dahi dokunmak suç teşkil etmektedir. Biz Müslümanlar, onlara cinsel disiplin ve etik kurallarımızı sunabilecekken acı olan şu ki, Batılılaşma serüvenimiz,  çocuklarımızı uyuşturucu, cinsel kimlik karmaşası, tecavüz, kürtaj, kaçırılma ve cinayetlere kurban vermeyle sonuçlanmıştır.

         * Psikiyatristlerimizin, hekimlerimizin, terapistlerimizin toplumumuzu, Batı toplumları çok mükemmelmiş gibi onlara benzetmek yerine kendi sosyal olgu ve inançlarımız çerçevesinde ailelerimize yardımcı olmaları, gençlerimize eğitim vermeleri daha yararlı etki yapar kanaatindeyim.

         *Cinsel  hazzı  yaşamak için insanlar paralarını saçıyor, sağlıklarını tehlikeye atıyor. Toplumun ahlaki normlarını yok ediyorlar. Üstüne üstlük ahiret saadetini de riske sokuyorlar.

          *Kadın ve erkeğin farklı cinsel yapıları bir eksiklik değil, tam tersine birbirini tamamlayan bütünleştiren yapılardır. Bizler ne kadını pasif sayarız ne de erkeği cinsel yapısından dolayı kınarız.

           *Aile hayatında, kadın ve erkek neden tartışıyorlar ki? Neden birbirlerine günde yarım saat veya bir saat zaman ayırmayı çok görüp kavga ediyorlar?

           *Cinsel ilişkide salgılanan endorfin, dopamin ve seratonin maddeleri baş ağrısını geçiriyor. Başı ağrıyan migrenli hanımların hiç kurtuluşu yok.

           *Biz biliyoruz ki;  Sevgili Peygamberimiz(sav)’in  sevdiği üç şeyden biri de kadındır. O halde, beyefendilerin eşlerini sevmesi ve arzulaması, zaten sünnete uygun olan bir davranıştır. Hanımlarını sevmeyip at yarışlarını, kahvehaneleri, meyhaneleri mi sevselerdi!

          *Bir hanımın eşi, bir kez paralı ilişki yaşamasındansa, o hanım varsın vakıfta, dernekte, kermeste çalışmasın, sosyal faaliyetlere katılmasın.

        * Sporda her erkek bir koça ihtiyaç duyar. Yatak odasında da kadınlar bir spor koçu gibi davranıp, eşinin tekniklerini geliştirmesine yardımcı olmalı. İyi bir koçun yaptığı gibi eşini övmesi, cesaretlendirmesi ve tavsiyelerde bulunması çok yararlı olacaktır.

         *Eşimin gururu incinir, kendini suçlu hisseder diye söyleyemiyorum, çok güzel oldu numarası yapıyorum. Numara yapmak günah mı?

-        *Erkeklerin en iyi bildiği üç şey: ailelerine bakmak, başka erkeklerle rekabet etmek ve cinsellikmiş. Biz kadınlar erkekleri kısıtlamayalım.

          *Cinsel hurafe ya da cinsel mitler neden düzeltilmelidir?

Cinsel hurafeler cinselliğin güzel yaşanmasının, karşılıklı tatminin önündeki en büyük engeldir. Karşılaştığımız cinsel sorunların büyük kısmının esas sorumlusudur. Sağlıklı cinsel bilgilendirme yapılmayan toplumlarda arkadaş çevresi, basın yayın organları, cahil sağdıçlar, akrabalar cinsel hurafelerin kaynağını oluşturur. Sorumsuz televizyon, internet yayınları, pornoğrafik dergi ve kitaplar cinsel mitlerin yayılmasına ve gerçekmiş gibi kabul edilmesine yol açar. Cinsel hurafeler düzeltilmedikçe ailelerimizin cinsel problemlerini çözmek daha zor olacaktır. Hurafeler arttıkça cinsel sorunlarda artmaktadır. Bu nedenlerden dolayı önce yanlış bilinenleri düzeltmemiz gerekmektedir.

           *Cinsel yaşamın tıbben fiziksel ve psikolojik faydaları

           * Sınırsız cinsel özgürlük mü? İslam Dinine göre cinsel hazza ulaşmak mı?

 

                              Sağlık, mutluluk, neşe dolu renkli yuvalar dileğiyle…

                                                              Opr.Dr.Ünzile Girişgin

bottom of page